Deliklitaş Mh.Gürman Sk.No:40/A ESKİŞEHİR

 
Hekimler İlaç Medikal San.ve Tic. Ltd. Şti.
  

+90(222) 233 10 97

info@hekimlermedikal.com.tr

  

Deliklitaş Mh.Gürman Sk.

No:40/A ESKİŞEHİR

  

09:00 - 18:00

Pazartesi-Cuma

Hekimler İlaç Medikal San.ve Tic. Ltd. Şti.
  

123 456 789

info@hekimlermedikal.com.tr

  

Deliklitaş Mh.Gürman Sk.

No:40/A ESKİŞEHİR

  

07:30 - 19:00

Pazartesi-Cuma

Ürünler

Web sayfamız yenilendi

Web sayfamız yenilendi

Veteriner Hekimler Mezbaha Denetim ve Muayenelerine Talip Oldular

Türk Veteriner Hekimleri Birliği, Ülke genelinde salgın hayvan hastalıkları kapsamında yapılacak koruyucu aşılamalara, hayvanların kimliklendirilmesine ve yetkilendirilmiş veteriner hekimler tarafından yapılacak mezbaha ve parçalama tesislerindeki muayene ve denetimlere talip oldu.

Türkiye Hayvan Gen Bankası kuruluyor

Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nca kurulacak banka, yurt genelinde yaşayan bütün büyük memeli türlerin DNA ve hücre örneklerini barındıracak. Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Türkiye’de yaşayan bütün büyük memeli türlerin DNA ve hücre örneklerini barındıracak ”Gen Bankası” kuruyor.

Tayledoll

Attenüe Theileria Annulata Aşısı

TAYLEDOLL sığırların Theileriosis hastalığına karşı attenüe Theileria annulata şizontları ile enfekte hücre kültürü aşısıdır.

·         Aşı kompozisyonu: Theileria annulata şizontu taşıyan 10 canlı lenfoid hücre içermektedir.

·         Uygulama şekli ve dozu: Çözdürülen 2,5 ml (5 doz) attenüe Theileria annulata makroşizontları ile enfekte hücre kültürü aşısı, aşıyla birlikte verilen 10 ml özel sulandırma sıvısı içinde yavaşca sulandırılır. Sulandırılan aşıdan 3 aylık ve 3 aylıktan büyük her yaştaki ve ırktaki sığırlara 2,5 ml olarak prescapular lenf yumrularının yukarısına deri altı yolla uygulanır. Çözdürülen aşı yarım saat içerisinde kullanılmalıdır.

·         Aşılama takvimi: Aşılanan hayvanlarda koruyucu düzeyde bağışıklık 45 gün sonra oluşur. Aşı iklim koşullarına bağlı olarak hastalık mevsiminden en az iki ay önce uygulanmalıdır.

·         Ambalaj şekli: 2,5 ml (5 doz) aşı ve 10 ml sulandırma sıvıları ile birlikte ambalajlanmıştır.